2016 рік

7.01.2016

Курінний отаман подільських гумористів

Є люди, життя яких не вміщується у хронологічні рамки, позначені датами народження і смерті. Їм судилися не роки, а вічність, не примхи долі, а талант, народжений у творчих пошуках і загартований у щоденній праці. Саме до таких особистостей належить і постать Анатолія Панасовича Гарматюка – видатного майстра сатири та гумору XX століття.
Анатолій Гарматюк народився на Вінниччині, молоді роки пмсьменника пройшли на Чортківщині, як літератор він сформувався на Донеччині, а творчу зрілість зустрів , повернувшись на рідну Вінниччину. Саме тут він здобув прихильність і популярність читачів і видав понад 25 книг гумору і сатири, збірник спогадів, рецензій та публіцистичних творів., за які удостоєний Всеукраїнських літературно – мистецьких премій (імені Микити Годованця, імені Степана Олійника, імені Степана Руданського). Протягом усього свого життя Анатолій Панасович був невтомним українським патріотом, всіляко пропагуючи українську мову, пісню та рідне слово.
Цьогоріч 14 січня Анатолію Гарматюку виповнилося б 80 літ.
Його любили читачі, слухачі,колеги, в нього було широке коло друзів. Свідченням цього є постійні публікації в пресі різних регіонів України про нього, його творчість.
Хто  ж такий Анатолій Гарматюк? Як він жив? Як став письменником ( та ще й гумористом)? Чим він завоював таку повагу  та любов до себе? На ці питання ви знайдете відповідь  у нашій книгозбірні, переглянувши запропоновану вам літературу. У пригоді читачам стане і біобібліогафічний покажчик “Подільський сміхотворець”, у якому представлено збірки автора, рецензії на них, літературознавчі праці, публіцистика, а також матеріали про життя і творчість корифея гумору та сатири.
Чортківщина завжди пошановує Анатолія Гарматюка. На фасаді гімназії, яку закінчив із золотою медаллю письменник, йому встановлено меморіальну дошку, а у краєзнавчому та шкільному музеях оформлені стенди з цікавою інформацією про гумориста, сатирика і журналіста. У центральній бібліотеці та гімназії “Рідна школа” проводяться вечори – зустрічі з дружиною гумориста Ніною Михайлівною, котра видає і надалі творчу спадщину митця та дарує її нашій книгозбірні. та школярам.

Оригінал статті

 

14.01.2016

Перегляд літератури до 80-річчя з дня народження Анатолія Гарматюка

bar2016

У відділі абонементу презентується викладка літератури „Щоб дотепні думки Анатолія Гарматюка жили віки” до 80-річчя з дня народження письменника-гумориста, нашого земляка. Творче надбання А.натолія Гарматюка з 2010 року виходить виданням Повного зібрання його творів у 10-ти томах.

Оригінал статті

 

3.02.2016

У ВНТУ відбулась конференція, присвячена пам’яті Анатолія Гарматюка

3-го лютого 2016 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулася науково-практична конференція «ГУМОР ТА СМІХОВА КУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ»  присвячена 80-річчю від дня народження Анатолія Гарматюка.
Анатолій Панасович Гарматюк – відомий в Україні і за її межами гуморист та сатирик, автор 22-х книг творів, виданих за життя. Його не випадково називають подільським поетом-сміхотворцем, адже слово Гарматюка було дошкульним як постріл з гармати.
Основою і джерелом творчості Анатолія Гарматюка була скарбниця української національної духовності, щирого гумору і дотепів, з якої він черпав наснагу для творення нової сатири, гумору, співомовок, усмішок, притч, байок, гуморесок, жартів..
Він бездоганно володів українським гумором, таким характерним для українців, традиції якого зберігав і відтворював. Любив сміх, творив сміх і ширив його серед людей, як основу непереможного українського оптимізму.
Анатолій Гарматюк казав: “Мої твори несуть людям усмішку, добрий настрій, оптимізм, віру в те, що ми таки переживемо нинішню кризу й вибудуємо незалежну й веселу Україну”.
Науково-технічна бібліотека також приєдналась до вшанування пам’яті нашого відомого земляка розгорнувши яскраву книжкову виставку
«Усміхнена слава поета у рідній країні живе». Всі шанувальники письменника могли ознайомитись з його творчістю, гортаючи сторінки книг.
Гумор та сатира Гарматюка завжди викликає у людей живе сприйняття.

Матеріали конференції

 

26.02.2016

Усміхнена слава поета

school2016_1 school2016_2 school2016_3

17 лютого у Підлісно-Ялтушківському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» відбувся гумористичний конкурс «Усміхнена слава поета–земляка А. П. Гарматюка». Тут діти познайомилися із життям і творчістю письменника-гумориста Анатолія Гарматюка. Активну участь в дійстві взяли діти 1 класу, 5 класу, 6, 8 та 9 класів. Школярі 6 класу організували виставку своїх ілюстрацій до гуморесок Гарматюка.

Найартистичнішими виявились учні 1 класу. Вони виступали із гуморесками “Не хочу до школи”, “Таємниці”, “Хто як вчився і чого добився”, “Невеличка вада”. Переможці конкурсу були відзначені грамотами.

school2016_4 school2016_5

Оригінал статті

6.10.16

Повне зібрання творів Анатолія Гарматюка — подарунок бібліотеці ВНТУ

10vol
Науково-технічна бібліотека Вінницького національного технічного університету отримала в подарунок повне зібрання творів Анатолія Гарматюка
Такий розкішний дарунок університетська книгозбірня отримала від родини автора — українського письменника,  лауреата літературних премій імені Степана Олійника, Микити Годованця та Степана Руданського.
Зібрання складається з 10 томів, в яких твори укладені за жанрами.
Анатолій Панасович Гарматюк — подільський поет-сміхотворець. Родом відомий гуморист із Вінниччини. Саме тут він прожив більшу частину свого  життя і написав більшість своїх сатирично-гумористичних творів. Черпав Анатолій Гарматюк наснагу для творення нової сатири, гумору, співомовок, усмішок, притч, байок, гуморесок, жартів  зі скарбниці української національної духовності, щирого гумору і дотепів.
Зі студентами ВНТУ письменника єднає фах — за освітою Анатолій Гарматюк інженер. Довгий час працював за спеціальністю на різних підприємствах України.
З 2007 року у Вінниці проводиться щорічний конкурс гумору і сатири «Вінницька гуморина» імені А.П.Гарматюка. Незмінно активними учасниками дійства є сценічно і літературно обдаровані студенти ВНТУ.

Оригінал статті