Книги про Анатолія Гарматюка та його творчість

Де сила й тиск – там опір повсякчас… (Спогади Стусового кола). – Вінниця: О. Власюк, 2007. – 66 с.

Через спогади відомого українського письменника  Анатолія Гарматюка та його побратимів по перу, друзів, братів по духу в книзі розкривається нелегкий для молодих  поетів період шістдесятих років, коли Василь Стус  і його однодумці  відстоювали українську мову в зрусифікованому Донбасі. В цьому колі в кожного з них формувався громадянин-патріот України. Їх за любов до рідної мови, до України переслідували, але  всі вони лишилися послідовними  патріотами  України на все своє життя.

Це видання буде цікавим історикам, викладачам-україністам, літературознавцям та мовознавцям,  студентам та учням, масовому читачеві.

 

Миті життя гумориста і сатирика Анатолія Гарматюка. – Вінниця: О. Власюк, 2008. – 448 с.

Понад 50 років   ім’я  відомого талановитого українського письменника-гумориста і сатирика Анатолія Панасовича Гарматюка не сходило зі сторінок багатьох українських часописів.  Його любили читачі, слухачі,  колеги, в нього було широке коло друзів.  Свідченням цього є постійні публікації в пресі різних регіонів України про нього, його творчість вже після того, як його не стало серед нас. За ці два роки в газетах і журналах різних регіонів України, які  дійшли до родини,  вміщено біля 60 різних публікацій. Свої спогади про Анатолія Гарматюка  прислали побратими, колеги, друзі, знайомі майже з половини областей України.

Хто ж такий  А. Гарматюк? Як він жив? Як став письменником (та ще й гумористом і сатириком!)?  Чим завоював він  таку повагу і любов до себе?

На ці питання ви  знайдете відповідь  у  книзі.

 

Подільський сміхотворець (Біобібліографічний покажчик). – Вінниця: Управління культури Вінницької облдержадміністрації, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, 2011. – 64 с.

Біобібліографічний покажчик „Подільський сміхотворець” знайомить із творчою спадщиною талановитого українського письменника, гумориста, сатирика, журналіста Анатолія Панасовича Гарматюка.

У покажчику представлено збірки автора, рецензії на них, літературознавчі праці, публіцистика, а також матеріали про життя і творчість корифея гумору та сатири.

Видання розраховане на літературознавців, учителів і бібліотечних працівників, студентську молодь та шанувальників його слова.

 

Літературне краєзнавство: мозаїка творчості А. П. Гарматюка. – Вінниця: ПП „Веда”, 2011. – 76 с.

Збірник представляє доповіді та повідомлення учасників наукової конференції „Літературне краєзнавство: мозаїка творчості А. П. Гарматюка” (Бар Вінницької області, 22 березня 2011 р.)

 

У серцях людських… в 2 томах. – Вінниця: ТОВ „Нілан – ЛТД”, 2012. – Том  1. – 560 с.

 У 1963 році вийшла перша збірка талановитого українського письменника-гумориста й сатирика Анатолія Гарматюка „Проти шерсті”. Сама назва збірки свідчила, що  з перших кроків гумористично-сатиричної творчості він був налаштований розглядати все, що відбувається навколо, під критичним кутом зору.   З цього й почали з’являтися у пресі рецензії та відгуки на його творчість „проти шерсті”, які тривали до кінця його життя і продовжилися після відходу його у вічність. 

Як сприймалася  творчість письменника?  Яку оцінку їй давали? В цьому томі  читач знайде відповіді на ці  питання  у зібраних  тут  публікаціях  в пресі за його життя, листах письменників до нього, дарчих написах на дарованих йому книгах, присвятах.

 

У серцях людських… в 2 томах. – Вінниця: ТОВ „Нілан – ЛТД”, 2012. – Том  2. – 560 с.

28 січня 2006 року  письменник Анатолій Панасович Гарматюк  закінчив свій земний шлях. За шість років  після його кончини  побачили  світ  сім  його авторських  збірок з різних напрямків  творчості,  книги  спогадів про нього  „Де сила й тиск – там опір повсякчас” та „Миті життя гумориста і сатирика Анатолія Гарматюка”.  Підготовлене повне зібрання його творів у 10 томах.  До родини за цей час з різних регіонів України надійшло 116 газет та  23 журнали, альманахи, сміхописи, в яких висвітлювалися різні заходи по увічненню його пам’яті,  життєвий та творчий шлях письменника, друкувалися його твори, давалися відгуки на його  посмертні  книги.

Яким Анатолій Гарматюк залишився в пам’яті народній – читачі дізнаються в цьому томі.

 

Повне зібрання творів: в 10 томах. – Вінниця: ДП „Державна картографічна фабрика”, 2010.

Том 1: Віршовані твори: байки. – 2010. – 368 с.: фото. [40 с.].

У першому томі зібрані твори Анатолія Гарматюка:  байки,  баєчки, переспіви за Езопом, пародії на твори про Вовка та Ягня різних авторів, переклади  з башкирської, білоруської, німецької, російської мов.  Книга представляє матеріали з життя та діяльності письменника в датах, світлинах,  рецензіях і відгуках про його творчість.

Том 2: Віршовані твори: сатиричні поеми, притчі, фейлетони, сатирески, гуморески, усмішки, жарти, переклади з інших мов. – 2010. – 360 с.

У віршованих гумористично-сатиричних творах Анатолій Гарматюк задіяв  24 жанрові форми. В другому томі вміщені з цього розмаїття сатиричні поеми, притчі, сатиричні тости, фейлетони й сатирески, гуморески, усмішки, співомовки, жарти, переклади гумористично-сатиричних творів з інших мов.

Том 3: Віршовані твори: гумористично-сатиричні мініатюри, частівки, епітафії, каламбури, рубаї, усмішки славетних, сатиричні загадки… – 2010. – 368 с.

У третьому томі зібрано найбільше розмаїття сміхожанрів. Тут, зокрема: гумористично-сатиричні мініатюри, частівки, голоси з там того світу (епітафії), каламбури, рубаї, усмішки славетних, сатиричні загадки й задачі, написи на предметах, іронічні оди, сатиричні вірші на історичні теми, козацький та військовий гумор, гумористичні оголошення, зразки поздоровлень та мініатюри з обмовками, монологи.

Том 4: Віршовані твори: гумор народів світу в українському вбранні (переспіви). – 2010. – 432 с.

Понад двадцять років Анатолій Гарматюк „колекціонував” усмішки, анекдоти, дотепи й жарти різних народів. „Джерелами постачання” були журнали, книги, газети, телебачення і радіо, особисте відвідування 15 країн світу. У підсумку він зібрав гумор 84 народів світу, створив 1064 віршованих твори в його переспівах, які й зібрані в цьому томі.

Том 5: Віршовані твори: анекдотичні ситуації, пародії, веселинки для дітей, лірика, пісні, віршовані поздоровлення, присвяти, дарчі написи. – 2010. – 464 с.

П’ятий том – останній том віршованих творів Анатолія Гарматюка. Тут зібрані такі форми з жанру гумору і сатири, як анекдотичні ситуації зі співомовками на теми радянської системи, пародії, веселинки для дітей,  ліричні вірші. В цей том також включені пісні на слова А. Гарматюка з нотами, віршовані поздоровлення та дарчі написи на книгах.

Ці 5 томів  видані  тиражем 200 примірників кожен том; 100 комплектів викуплені бібліотеками, решта лежать на складі видавця.

Том 6: Прозовий гумор та сатира. – 2012. – 464 с.
У шостому томі зібрана весела проза поета-гумориста Анатолія Гарматюка. Крім фейлетонів, гуморесок, усмішок, сатиричних оповідок тут можна зустріти і такі оригінальні за формою сміхожанри, як дисертація, навколополітичний і навкололітературний тлумачні словнички, іронізми, іронічні обмовки, описки без підчистки, а також започатковані ним особисто сміхожанри: казки з приказками та якби тварини говорили.
 
Том 7:  Літературознавство, критика, мовознавство, спогади про сміхотворців, репортажі з літературно-мистецьких свят, про курінь гумористів, програми і тексти виступів. – 2013/- 480 с.
Сьомий том  розкриває багатогранну творчість   письменника-гумориста Анатолія Гарматюка в літературознавстві й мовознавстві. Його літературознавчий талант  розкривається  тут у праці по творчості В. Cамійленка,  у спогадах  про своїх колег по перу,  передмовах до авторських і колективних збірок, рецензіях і відгуках на  авторські збірки, рукописи й окремі твори.

Том 8: Журналістика, публіцистика, раніше не  опубліковані повісті і оповідання. – … 494 с. Не видан
 У восьмому томі зібрана журналістика та публіцистика Анатолія Гарматюка. Це – замальовки  з життя цікавих особистостей, людей праці, про життя суспільства і нас в ньому в радянські часи та часи незалежності України. В цей том увійшли також радіопередачі, які він готував на громадських засадах і тексти яких є в його архіві, та раніше не друковані повісті та оповідання.

Том 9: Листи, звернення, заяви… – 524 с. Не видан
У дев’ятому томі зібрано 701 лист, звернення, заява Анатолія Панасовича Гарматюка до 217 адресатів за період з 1958  року по січень 2006 року. Це – листи  до   рідних, колег, друзів,  учнівської молоді, звернення до видавців, керівників різних організацій.  Зібрані тут  листи наочно свідчать про його широке коло листовного спілкування,  літературну обізнаність, інтелектуальність, порядність, інтелігентність.

Том 10:  Аналітично-бібліографічні матеріали. – …..702 с.Не видан
У десятому томі зібрані аналітично-бібліографічні матеріали, що характеризують велику й потужну творчість письменника Анатолія Гарматюка. Це – реєстр написаних ним творів; реєстр творів,  друкованих в  авторських та колективних збірках, журналах, газетах; реєстр рецензій і відгуків на його творчість, опублікованих у засобах масової інформації; реєстр виступів перед читачами.