2017 рік

7.06.2017

Мигалівецька загальноосвітня школа в день 50-річчя отримала ім’я Анатолія Гарматюка

3 червня свій 50-річний ювілей відзначила Мигалівецька загальноосвітня школа I-II ст. Барського району Вінницької області.
На урочистості, з нагоди цієї святкової дати, зібралася численна громада, життя якої невід’ємно пов’язане з навчальним закладом. За 50 років із стін школи вийшло багато випускників, які, отримавши ґрунтовні знання, а далі й вищу освіту, досягали визнання у різних галузях народного господарства, або, залишившись у рідному селі, працювали і працюють для його добробуту, процвітання. Багато випускників різних років приїхали привітати з ювілейною датою альма-матер, зустрітися зі своїми вчителями, однокласниками, згадати незабутні шкільні роки.
Святкові урочини розпочалися з привітань голови райдержадміністрації Володимира Саволюка, голови районної ради Михайла Піддубного, начальника  відділу освіти райдержадміністрації  Алли Сторожук. Виступаючі бажали процвітання школі, довгого життя, щоб її класи і коридори ще багато років повнились багатоголосою дітворою.
Щирі слова для іменниниці, прозвучали від ветерана праці школи, вчительки іноземної мови Миханько О. І.  З вдячністю згадували школу і вітали випускники 80-90 років – Загороднюк Л. М. та Григорчук В. М.
Ювілей школи неоминула   громадська організація “Барське земляцтво”. З вітальним словом виступив член цієї організації, заступник директора  школи 70-их років Котлуш А. І.
Ще однією приємною подією для мигалівчан стало відкриття меморіальної дошки  земляку, українському письменнику  Анатолію Гарматюку.

mygal2017_2 mygal2017_3
За участю дружини гумориста Ніни Гарматюк, сина Романа та першого заступника голови Вінницької спілки журналістів України Леоніда Куцого було відкрито меморіальну дошку зі словами: “Тобі вдячний за кожну хвилину, що прожив у тобі диво-край”.
Анатолiй Панасович Гарматюк (1936-2006) увiйшов в iсторiю украïнськоï лiтератури як талановитий письменник-гуморист i сатирик.
Понад чотири десятилiття вiн нiс своє веселе, дотепне слово до людей.
Віддтепер Мигалівецька ЗОШ I-II ст. буде гордо нести ім’я Анатолія Панасовича Гарматюка.
Бiльш детально з його життям i творчiстю можна ознайомитися на сайтi www.garmatiuk.org, скачати як окремi твори, так i книжечку “Рiдна мово моя” безкоштовно.
Заключним акордом свята став святковий концерт. Глядачів розважали та вражали учасники художньої самодіяльності  районного Центру дозвілля. Особливо вразив виступ випускника школи 2016 року Назара Піддубного, який виконав пісню “Українська родино”.

mygal2017_1mygal2017_4

 

Оригінал статті

 

Школа імені Анатолія Гарматюк

З нагоди поважного ювілею, 50-того дня народження Мигалівської загальноосвітньої школи 1-2 ступенів, сесія Барської районної ради прийняла рішення присвоїти школі ім’я відомого сатирика, гумориста та односельчанина Анатолія Гарматюка. Святкування ювілею розпочали з відкриття меморіальної дошки земляку-сміхотворцю. Продовжили захід музичні і і поетичні композиції.
Музей Анатолія Гарматюка у Мигалівській школі відкрили ще 5 років тому. Тут його одяг, письмовий стіл, друкарська машинка, під стукіт якої народжувалися гуморески та байки. В основі його творчості – люди та побут. Понад чотири десятилiття вiн нiс своє веселе, дотепне слово до людей.
Право відкрити меморіальну дошку надали дружині письменника Ніні та сину Роману.
Твори Гарматюка друкували в 114 столичних, обласних та районних газетах, а також у Росії, Білорусі та Молдові. Творча спадщина поета – 22 книги, 76 колективних збірники та тисячі гуморесок.

Дошка_БарМеморіальна дошка у Мигалівцях Барського району Вінницької області

 

4.04.2017

Твори Анатолія Гарматюка продовжують ставати об’єктами наукових досліджень

4 квітня у Запорізькому національному університеті відбувся захист дисертації Прокопенко Наталії Миколаївни на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук на тему “Експресивно-оцінна семантика мовних одиниць в українському гумористичному дискурсі ХХ – поч. ХХІ ст.”

Поміж інших авторів, науковець розглядає і твори Анатолія Гарматюка. Так, у пункті “Особливості функціювання полісемантичних лексем” наводиться мініатюра “Що виніс?” та приводиться її тлумачення.

У пункті “Використання трансформованих фразеологізмів” цитуються гуморески “Зійшлися характером”, “Панікер”, “Язик і зуби”, “Звіт” й аналізуються синонімічні фразеологізми, на котрих побудовані ці твори.

Вітаємо Наталію Миколаївну та бажаємо їй подальших наукових і творчих здобутків!

Нагадаємо, що навесні 2016 року відбулася наукова конференція “Гумор та сміхова культура українців”, присвячена 80-річчю від дня народження Анатолія Гарматюка.

 

7.04.2017

Перемога школи “Вишенька” на «Вінницькій гуморині» ім. Анатолія Гарматюка

Учні відділу театрального мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв “Вишенька” на високому рівні представили нашу школу на ХІ-му міському конкурсі сатири і гумору «Вінницька гуморина» ім. А. П. Гарматюка, який відбувся 7 квітня в місті Вінниця.

Учні школи мистецтв вразили глядачів та журі високою виконавською майстерністю та артистизмом. Анна Польгун, наприклад, здивувала присутніх серйозністю репертуару, Анна Тодосійчук змусила глядачів аплодувати протягом усього виступу, а сестри Вероніка і Валерія Григорчук вразили усіх цікавою подачею відомих творів українських класиків гумору і в результаті стали переможцями конкурсу.

vysh2017

Щиро вітаємо учнів, їх викладача Павла Вікторовича Третьякова і бажаємо нових перемог та творчих злетів!

Оригінал статті

 

11.04.2017

У Вінниці обрали найкращих гумористів

У Вінницькій дитячій школі мистецтв відбувся ХІ-й міський конкурс сатири і гумору «Вінницька гуморина» ім. А.П.Гарматюка. Його учасниками стали близько сотні вінничан  – учнів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, вихованців  клубних установ, користувачів Вінницької ЦБС віком від 9 до 17 років.

Учасники конкурсу виступали у двох вікових категоріях: віком від 9 до 13 років та від 14 до 17 років. У номінації «читці» учасники декламували твори українських сатириків, гумористів, у тому числі твори Анатолія Панасовича Гарматюка. У номінації «Українські жартівливі пісні» виконували українські жартівливі народні та авторські пісні. У номінації «Весела палітра» юні художники представили ілюстрації на твори відомих українських, в т.ч. вінницьких, сатириків та гумористів, кумедні історії і пригоди з повсякденного життя, смішні  шкільні історії, дружні шаржі, тощо.

Виступи учасників, ілюстровані роботи оцінювалися за десятибальною системою із врахуванням рівня виконавської майстерності, сценічної культури; глибини розкриття змісту твору, оригінальності мислення при створенні робіт.

У номінації «Читці» у середній віковій категорії перемогу здобули Іскоростинський Ярослав – учень 3-А класу ЗШ І-ІІІ ст. №9 Вінницької міської ради та дует у складі: Григорчук Валерії, Григорчук Вероніки – учениць 2-го  класу відділу театрального мистецтва ВДШМ «Вишенька. У старшій віковій категорії переміг Кирницький Дмитро – учень Фізико-математичної гімназії №17.

У номінації «Українські жартівливі пісні» у середній віковій категорії переміг  ансамбль «Зірковий батальйон» зразкової творчої майстерні естрадного мистецтва «Зоряна мрія» міського Палацу мистецтв. У старшій віковій категорії – Кутна Таїсія  – учениця Вінницької дитячої  музичної школи №1.

У номінації «Весела палітра» у середній віковій категорії перемогла Шевчук Дар’я – учениця 1 класу відділення образотворчого мистецтв  Вінницької дитячої школи мистецтв; у старшій віковій категорії: Литвинюк Олександр – учень Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька».

gumor2017_2         gumor2017_1

Оригінал статті