2017 рік

7.06.2017

Мигалівецька загальноосвітня школа в день 50-річчя отримала ім’я Анатолія Гарматюка

3 червня свій 50-річний ювілей відзначила Мигалівецька загальноосвітня школа I-II ст. Барського району Вінницької області.
На урочистості, з нагоди цієї святкової дати, зібралася численна громада, життя якої невід’ємно пов’язане з навчальним закладом. За 50 років із стін школи вийшло багато випускників, які, отримавши ґрунтовні знання, а далі й вищу освіту, досягали визнання у різних галузях народного господарства, або, залишившись у рідному селі, працювали і працюють для його добробуту, процвітання. Багато випускників різних років приїхали привітати з ювілейною датою альма-матер, зустрітися зі своїми вчителями, однокласниками, згадати незабутні шкільні роки.
Святкові урочини розпочалися з привітань голови райдержадміністрації Володимира Саволюка, голови районної ради Михайла Піддубного, начальника  відділу освіти райдержадміністрації  Алли Сторожук. Виступаючі бажали процвітання школі, довгого життя, щоб її класи і коридори ще багато років повнились багатоголосою дітворою.
Щирі слова для іменниниці, прозвучали від ветерана праці школи, вчительки іноземної мови Миханько О. І.  З вдячністю згадували школу і вітали випускники 80-90 років – Загороднюк Л. М. та Григорчук В. М.
Ювілей школи неоминула   громадська організація “Барське земляцтво”. З вітальним словом виступив член цієї організації, заступник директора  школи 70-их років Котлуш А. І.
Ще однією приємною подією для мигалівчан стало відкриття меморіальної дошки  земляку, українському письменнику  Анатолію Гарматюку.

mygal2017_2 mygal2017_3
За участю дружини гумориста Ніни Гарматюк, сина Романа та першого заступника голови Вінницької спілки журналістів України Леоніда Куцого було відкрито меморіальну дошку зі словами: “Тобі вдячний за кожну хвилину, що прожив у тобі диво-край”.
Анатолiй Панасович Гарматюк (1936-2006) увiйшов в iсторiю украïнськоï лiтератури як талановитий письменник-гуморист i сатирик.
Понад чотири десятилiття вiн нiс своє веселе, дотепне слово до людей.
Віддтепер Мигалівецька ЗОШ I-II ст. буде гордо нести ім’я Анатолія Панасовича Гарматюка.
Бiльш детально з його життям i творчiстю можна ознайомитися на сайтi www.garmatiuk.org, скачати як окремi твори, так i книжечку “Рiдна мово моя” безкоштовно.
Заключним акордом свята став святковий концерт. Глядачів розважали та вражали учасники художньої самодіяльності  районного Центру дозвілля. Особливо вразив виступ випускника школи 2016 року Назара Піддубного, який виконав пісню “Українська родино”.

mygal2017_1mygal2017_4

 

Оригінал статті

 

Школа імені Анатолія Гарматюк

З нагоди поважного ювілею, 50-того дня народження Мигалівської загальноосвітньої школи 1-2 ступенів, сесія Барської районної ради прийняла рішення присвоїти школі ім’я відомого сатирика, гумориста та односельчанина Анатолія Гарматюка. Святкування ювілею розпочали з відкриття меморіальної дошки земляку-сміхотворцю. Продовжили захід музичні і і поетичні композиції.
Музей Анатолія Гарматюка у Мигалівській школі відкрили ще 5 років тому. Тут його одяг, письмовий стіл, друкарська машинка, під стукіт якої народжувалися гуморески та байки. В основі його творчості – люди та побут. Понад чотири десятилiття вiн нiс своє веселе, дотепне слово до людей.
Право відкрити меморіальну дошку надали дружині письменника Ніні та сину Роману.
Твори Гарматюка друкували в 114 столичних, обласних та районних газетах, а також у Росії, Білорусі та Молдові. Творча спадщина поета – 22 книги, 76 колективних збірники та тисячі гуморесок.

Дошка_БарМеморіальна дошка у Мигалівцях Барського району Вінницької області